BAİBÜ GELEN ÖĞRENCİ DERS KAYITLARI
-->

BAİBÜ GELEN ÖĞRENCİ DERS KAYITLARI

25 Eylül 2019

BAİBÜ'ye 2019-2020 Akademik yılında Farabi Programı ile Gelen Öğrenciler İçin Ders Kayıtları, 24 Eylül-29 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Ders kaydının nasıl yapılacağı ile ilgili lütfen aşağıdaki duyuruyu DİKKATLE okuyunuz.

1-  İlk olarak 24 Eylül-29 Eylül 2019 tarihleri arasında, BAİBÜ internet sitesinde Öğrenci Bölümünde bulunan Öğrenci Bilgi sistemine yani http://bys.ibu.edu.tr/ linkini açmalısınız. Lütfen 24 Eylül-29 Eylül  tarihlerinden önce sisteme girmeye çalışmayın. Aksi halde şifreniz bloke olabilir.

2-  İkinci olarak, açılan sayfada “İlk Şifrenizi Oluşturmak İçin Tıklayınız” kısmını yani http://bys.ibu.edu.tr/UniFrame/lostpassword/default.aspx?lang=tr-TR linkini açıp istenen bilgileri girerek ilk şifrenizi oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz ilk şifreniz sadece 5 dakika için geçerlidir. Kullanıcı adını da not etmenizi öneririz. Fakat kullanıcı adınız kimlik numaranızın başına küçük “o” harfi konulmuş halidir. Örneğin o12312312312 gibi.

3-  Üçüncü olarak, tekrar öğrenci bilgi sistemine giriş yapıp ( http://bys.ibu.edu.tr/ ) kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek sisteme giriş yaparsınız. Burada oluşturduğunuz ilk şifreyi değiştirdikten sonra ilgili komutlara uyarak size ait sayfaya giriş yaparsınız.

4-  Dördüncü olarak, girmiş olduğunuz size ait sayfada, Seçilen Dersler, Açılan Dersler, Ders Programı seçeneklerini göreceksiniz. Burada “Açılan Dersler” sekmesine gelip aşağıdan “Açılan Dersler Bölümü Seç” 'e tıklayıp fakültenizi ve bölümünü seçtikten sonra dersler ekrana gelecektir. Buradan derslerinizi seçerek danışman onayına göndermelisiniz. Dersleri seçerken daha önce yapmış olduğunuz öğrenim protokolüne uyunuz. Örneğin protokole yazdığınız bir dersi yaz okulunda almış ve geçmiş iseniz öğrenci bilgi sisteminde bu dersi seçmeyiniz. Daha sonra okul başladığında bu dersi ekle sil formu kullanarak silmeyi unutmayınız.

5-  Bu noktadan sonra ders kayıtlarını yapmış sayılırsınız. Fakat seçtiğiniz dersleri OKUL AÇILDIKTAN SONRA danışman hocanızın yanına giderek onaylattırınız. DANIŞMAN HOCANIZ DERS KAYDI YAPARKEN SİSTEMDE İSMİ GÖRÜNEN KİŞİDİR.

6-  Şifre işlemleri yaparken yanlışlıkla şifreniz bloke olabilir, şifrenizi unutabilir veya herhangi bir sebepten şifre ile sorunlar yaşarsanız, bu gibi konularda lütfen öğrenci işleri ile görüşünüz. İlk şifre oluştururken problem yaşayanlar ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler: (0374) 254 10 00  nolu telefondan Öğrenci İşlerini bağlatarak işlemlerini yapabilirler.


7-  Daha önce yaz okulu, misafir öğrenci v.b gibi sebeplerle üniversitemizde eğitim görmüş olanlar eski şifreleri ile giriş yapabilirler.

8-  Daha önce protokolde belirtilen dersleri yaz okulu v.s gibi dönemlerde almışsanız, yeni dersleri bu ders seçiminde ekleyebilir ancak bunu ekle sil formu ile düzeltmelisiniz. Ekle sil formları ile ilgili ayrıca bir duyuru yapılacaktır. Bu nedenle lütfen bu duyuru yapılmadan ekle sil formları ile ilgili soru sormayınız. Zira bu formları doldururken asıl muhatabınız Aibü ve geldiğiniz üniversitedeki Bölüm Farabi Koordinatörleridir.

9-  Boş ders kaydı : “Gelen öğrenciler esas kayıtlı oldukları üniversiteye boş ders kaydı yapar” ifadesi bizimle ilgisi olmayan bir konudur. Bu konuda muhatabınız esas kayıtlı olduğunuz okuldur. Bu nedenle boş ders kaydı yaptırıp yaptırmamanız Üniversitemize kaydınızla ilgili bir engel değildir. Fakat esas kayıtlı olduğunuz okulla bu konuda görüşmenizi öneririz.

10-  DERS KAYITLARINDA OLUŞABİLECEK SAYFA HATASI, DERSLERİN GÖZÜKMEMESİ, ŞİFRE SORUNU, KULLANICI ADI SORUNU GİBİ PROBLEMLERİ LÜTFEN ÖĞRENCİ İŞLERİ İLE GÖRÜŞÜNÜZ. Dâhili telefon numaraları: 1173 – 1165 – 1154

11-  Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda kimse mağdur olmayacaktır. Yukarıda belirtilenlerin aksi bir durumu söz konusu olduğunda lütfen ofisimizle iletişime geçiniz. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veyahttps://www.facebook.com/aibu.farabi.5

12-  Okul başladıktan sonra, ofisimize gelerek imza karşılığında BAİBÜ ÖĞRENCİ KİMLİK KARTINIZI alabilirsiniz.

DUYURULAR

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörlüğü 14030 Gölköy / BOLU
  • Tel: +90 374 2541000 /1061/2347 Fax: +90 374 2535005
  • EPosta: farabiibu.edu.tr
Top